Vývoj a výroba elektronických zařízení, automobilová diagnostika.

Autotester - tester akčních členů M-IG3 - impulsní generátor

Určitě jste také přemýšleli jak otestovat jednotlivé komponenty v autě samostatně. Sériová diagnostika sice velice pomáhá, ale jsou určitá slepá místa v podobě nutnosti vyzkoušet komponentu nezávisle na řídící jednotce a nebo dokonce ověřit funkčnost nového dílu. Další tester, který Vám to umožní se jmenuje Autotester M-IG3.

Aktuality

27.11.2023 Nová verze SW v1.5
V nové verzi firmware V1.5 dostal aktivátor 5 automatických módů, funkci indikace (vyblikání) verze firmware) a nově jde použít zesilovací adaptér AD20A i pro impulsní aktivátor.
Veškeré nově prodané testery již jsou s aktuální verzí sw v1.5, starší přístroje si můžete nechat aktualizovat přímo u nás

Autotester - impulsní generátor - nová verze firmware v1.5

M-IG3-A/B

M-IG3 je generátor signálových a výkonových impulsů pro zkoušku indukčních cívek, zapalovacích modulů, benzínových/LPG/CNG vstřikovačů a některých akčních členů řízených signálem PWM. Tester obsahuje dva výstupy. Jeden výkonový pro buzení samotných akčních členů a druhý signálový pro zkoušku zapalovacích modulů se zesilovačem.


Tester M-IG3: Rychlá a snadná kontrola aktuátorů s možností jejich opravy.

Technické údaje

 • Vstupní napětí max. 18V (28V M-IG3-B)
 • Výstupní průběh na výstupu SIGNAL obdélníkový max. 50mA
 • Výstupní proud OUT max. 10A(napěťová špička 150V), trvale 4A(otevřený kolektor)
 • Frekvence impulsů 3÷100Hz(100Hz PWM)
 • Délka impulsu 0,1÷10ms(střída PWM 0÷100%)
 • Rozsah pracovní teploty -20°C ÷ +50°C
 • Rozměry (DxŠxV) 88x148x40mm
Tester akčních členů M-IG3 - impulsní generátor

Levým potenciometrem se nastavuje frekvence impulsů, pravým dobu impulsu. Režim PWM se volí otočením levého potenciometru do pravé krajní polohy 100Hz(PWM), pak pravý potenciometr nastavuje střídu signálu. Tlačítko uprostřed spouští generátor impulsů. Indikační LED nad tlačítkem signalizuje napájení zelenou barvou, červené záblesky signalizují činnost generátoru. Zdířka GND je záporný pól zdroje, +12V kladný pól zdroje, OUT je výkonový výstup spínaný k nule (tzv. otevřený kolektor), SIGNAL je výstup obdélníkového průběhu. Přepínač na boku slouží k volbě neinvertovaného nebo invertovaného signálového na výstupu SIGNAL. Pojistka T4A je umístěna uvnitř přípravku

Automatické módy

Podívejme se podrobně na nové automatické módy (verze FW 1.5). Jejich funkci a volbu jedním tlačítkem pravděpodobně znáte z aktivátoru M-PWM2, módy se volí dlouhým stiskem tlačítka a odpočítáním počtu bliknutí LEDky a následným uvolněním tlačítka se volí jeden z 5-ti automatických módů.
První tři módy generují přesný počet pulsů a po jejich uplynutí se aktivátor stopne.
 • V 1. módu je generováno 10 pulsů
 • v 2. módu 100 pulsů
 • ve 3. módu 1000 pulsů
 • To jsou módy vhodné pro testování vstřikovačů - odměření vstřikované dávky paliva.
 • 4. mód generuje pulsy s manuálně nastavenou frekvencí levým potenciometrem a doba pulsu se plynule zvyšuje a snižuje 0÷10ms. Rychlost změny doby pulsu lze korigovat pravým potenciometrem. Tento mód je vhodný například pro dlouhodobý test nebo čištění vstřikovačů v ultrazvuku.
 • 5. mód je podobný jako u M-PWM2 a dá se nazvat funkcí "zoom - lupa". Frekvence i doba pulsu jsou zpomaleny 10x. Výstupní frekvence v tomto módu je x0,1 (tedy 0,3Hz÷10Hz) a doba pulsu x10 (tedy 0÷100ms).
 • Tento mód lze s výhodou použít pro různá dávkovací čerpadla (čerpadlo k vaporizéru nebo k přídavnému topení), nebo ventilu odvětrání nádrže (TEV).

Možno testovat tyto akční členy

impulsním signálem ovládané akční členy (vstřikovače, indukční cívky, zapalovací moduly) PWM signálem ovládané akční členy (s určitým omezením veškeré ostatní akční členy)

Tester akčních členů M-IG3


Doporučené příslušenství

Propojovací kabely Kabel napájecí E-MCBK-2.3
Propojovací kabely Kabel měřící E-MCBD-2x1.5
Propojovací kabely

Měřící kabel banánek konektor 2pin 2,8mm, rozteč 4mm, délka 1,5m, proudová zatížitelnost 4A. E-MCBC2P1

Ceny viz produkty.

Dokumenty ke stažení

Tester - impulsní generátor ver.2- technická specifikace (PDF 500kB)
Přehled výrobků - testování akčních členů, náhrada senzorů (PDF 600kB)

9.5.2017 (Aktualizováno 22.4.2024) Jiří Blecha